Що робити, якщо прокинувся вночі не можеш заснути?

Дуже часто проблеми зі сном у людини можуть статися посеред ночі. Начебто все нормально, людина засинає, але серед ночі прокидається і просто не може заснути. Це може бути обумовлено абсолютно різними причинами. Це може бути, як стрес, так і страх, який обумовлений, як особистими тривогами, так і професійними заворушеннями. У стародавній китайській медицині вважалося, що з години до трьох годин ночі, починається час роботи печінки. Як виявилося, саме в цей проміжок часу, печінку дійсно починає працювати максимально активно. Якщо ви з’їли перед сном багато жирного, смаженого, солоного, перченого або міцного алкоголю, то в цей момент печінка буде працювати дуже активно і з великими зусиллями, які і можуть вас розбудити.

Поради, до яких варто прислухатися

Якщо ви прокинулися, то напевно скоро заснете. Але в тому випадку, якщо ви розумієте, що заснути у вас не виходить вже досить довго, потрібно активно діяти, або навпаки не робити деякі з них.

1. Ні в якому разі не потрібно включати телевізор, планшет, смартфон або все те, що буде яскраво світити. Вся справа в тому, що наш мозок – це дуже серйозний орган, який вчені по всьому світу так і не можуть вивчити до кінця. Але єдине вони знають точно. Якщо в той момент, коли вночі ви не можете заснути, ви буде дивитися на яскравий екран, то мозок автоматично подумає, що вже настав ранок, тому спати немає ніякого сенсу, пора прокидатися. Якщо ви подивіться на світлий екран, то дуже велика ймовірність того, що ви в найближчі кілька годин і зовсім не зможете заснути, навіть в тому випадку, якщо відкладіть цю затію з переглядом чого-небудь в довгий ящик.

2. Якщо все ж ви розумієте, що сну ні в одному оці, то потрібно вживати заходів. Можна зайнятися монотонною роботою. Можна почати малювати або в’язати. Але і тут палиця з двома кінцями, оскільки якщо включити світло, то сон пропаде. Найкраще протягнути руку до навушників з плеєром і включити тиху і спокійну музику. Від неї можна легко розслабитися, очистити думки від усього негативного і просто зануритися в світ спокою і рівноваги. Буквально через кілька хвилин можна буде легко відчути, що ви засинаєте. Можна вимкнути плеєр і солодко заснути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *