Як не завагітніти: найефективніші способи

Вітаю вас, шановні читачі! Сьогодні ми розповімо вам, як не завагітніти без використання бар’єрних засобів захисту, як правильно порахувати безпечні дні для заняття любов’ю, в яких позах краще здійснювати статевий акт, щоб уникнути вагітності.

Сексуальні стосунки, при яких партнери не використовують контрацептиви, рано чи пізно можуть призвести до небажаного зачаття. Імовірність вагітності залежить від різних факторів. Деякі жінки моментально вагітніють, іншим не вдається завагітніти навіть при найбільш сприятливих умовах. Зачаття дитини після сексу без оберігання можливо майже в будь-який день циклу. Найбільший ризик запліднення яйцеклітини відзначається з 8 по 20 добу. Цей період гінекологи називають фертильним. Імовірність завагітніти залежить від стану здоров’я партнерів і їх віку. Згідно зі статистикою, у 25% жінок після сексу без використання контрацептивів настає вагітність, причому для цього достатньо одного інтимного контакту. Що робити після незахищеного акту і якими засобами краще скористатися, ви дізнаєтеся далі.

Топ-20 способів запобігання вагітності
Розглянемо найбільш поширені способи запобігання небажаній вагітності.

Гінекологічне обстеження
Перед тим, як використовувати будь-яке контрацептивний засіб, жінка повинна пройти гінекологічне обстеження. У деяких дам статева система влаштована таким чином, що спочатку ймовірність зачаття знижена. Це може бути пов’язано з загином матки, збоями в гормональній системі, непрохідністю фаллопієвих труб і іншими факторами. Пацієнтці потрібно докладніше дізнатися про своє здоров’я і потім спільно з гінекологом підібрати ефективний засіб контрацепції.

Перерваний статевий акт
Популярний, але не найнадійніший метод. Він рятує від вагітності тільки в 40% випадків. Суть полягає в тому, що партнер виймає член перед тим, як закінчити. Важливо, щоб партнер був досвідченим і вмів стримуватися. Перевага такого способу – відсутність необхідності в будь-яких додаткових інструментах, так як процес відбувається природним чином. Недоліками лікарі називають те, що незначна частина сперматозоїдів вже знаходиться в чоловічій мастилі, а їх життєдіяльність перебуває в активній фазі протягом 5 днів. Вони самостійно можуть пересуватися з зовнішніх статевих органів всередину організму жінки. Рекомендую прийняти душ після перерваного сексуального контакту обом партнерам.

Вичислення овуляції
У менструальний цикл представлено кілька днів, потрібних для запліднення. Це 4-5 днів до дозрівання яйцеклітини і 1-2 дні після овуляції. У такі дні організм максимально підготовлений до вагітності. Щоб розрахувати день овуляції, використовуйте календарний метод.

Овуляція

Більшість жінок фіксують дані про початок місячних у спеціальному календарі, тому знають тривалість циклу від першого дня початку місячних і до початку наступних місячних. В середньому тривалість циклу становить 28 днів. Але нерідко трапляються винятки. При стандартному циклі дозрівання яйцеклітини відбувається на 12-й день. Якщо цикл складає 35 днів, то овуляція відзначається на 17-й день.

Недоліком календарного методу вважається те, що він видає приблизний результат обчислення дня дозрівання яйцеклітини. Гарантовано безпечними днями, коли можна займатися сексом без будь-якого захисту, лікарі називають 2 дня до менструації і 2 дні після місячних.

Можна розрахувати день, коли дозріє яйцеклітина, іншим способом. Для цього знадобляться дані за останні півроку, цикл обов’язково повинен бути стабільним.

Спершу необхідно визначити тривалість найдовшого і найкоротшого менструального циклу. Далі від другого числа відніміть 18. Наприклад, тривалість вашого короткого циклу – 25 днів. Відніміть від нього 18 і отримаєте 7. Отже, зачаття можливо на сьомий день менструального циклу. Потім потрібно відняти від найдовшого періоду 11. Наприклад: 29-11 = 18. Це означає, що 18-й день буде останнім днем, коли може відбутися зачаття. За допомогою нескладної арифметики нам вдалося розрахувати небезпечний період для небажаної вагітності – з 7 по 18-й день менструального циклу.

Секс у воді
Деякі люди впевнені, що якщо статевий контакт відбувається в воді, то сперма втрачає свою активність Однак багато лікарів спростовують цю версію, посилаючись на те, що сперма рідка сама по собі, а при взаємодії з водою краще зберігає життєдіяльність і може швидше проникнути в жіночі репродуктивні органи.

У воді

Спринцювання
Небезпечний метод. Оскільки сперматозоїди втрачають активність в кислому середовищі, жінка може за допомогою спринцівки створити кисле середовище в піхві. Досить взяти свіжовичавлений лимонний сік або власну сечу. Не варто зловживати цим способом, так як спринцювання руйнує мікрофлору слизової, що загрожує жінці різними гінекологічними захворюваннями.

Інтимні лубриканти
Застосування штучної антибактеріальної мастила значно погіршує життєдіяльність сперматозоїдів, що запобігає зачаття.

Презервативи
Один з найдієвіших способів запобігання. Також вони захищають обох партнерів від інфекцій, що передаються статевим шляхом. При використанні презерватива жінки не хвилюються про те, що можуть завагітніти, тому їм вдається повністю розслабитися під час інтимної близькості. Рекомендую не звертати увагу на скарги партнера про незручність і зниженні справжніх відчуттів. Краще скористатися презервативом, ніж в подальшому лікувати венеричне захворювання або робити аборт.

Свічки
Прекрасний засіб, активною речовиною якого зазвичай виступає нонаксіналон або хлорид бензалконію. Ці компоненти руйнують сперматозоїди. Коли відбувається взаємодія зі спермою, оболонка сперматозоїдів частково розчиняється, вони втрачають рухливість.

Важливо правильно зберігати протизаплідні свічки і використовувати строго за інструкцією, тоді їх ефект не знижується.

Максимальний ефект від застосування свічки досягається через годину після введення. При цьому під час підмивання заборонено використовувати лужне мило, інакше буде порушена кисле середовище, створена вагінальної свічкою. Якщо жінка не врахує це правило, то протизаплідний ефект знизиться на 20-30%.

Також не варто забувати про те, що дія свічки триває не більше 40 хвилин. Якщо буде потрібно більше часу для інтимної близькості, то необхідно поставити ще одну свічку.

На відміну від багатьох контрацептивів, вагінальні свічки мають гарний антисептичним ефектом, тому захищають жіночий організм від деяких статевих інфекцій.
До того ж, вони можуть бути в ролі додаткового змащення.

Мінусом протизаплідних свічок вважається те, що при надмірному використанні вони можуть знищити природну мікрофлору піхви, привести до алергічних реакцій і навіть викликати хімічний опік.

Спіралі
Непогана альтернатива презервативів. Маткову спіраль можна встановити на термін від 3 до 5 років, при цьому ефективність її дії не знижується. Під дією спіралі фаллопієві труби в період овуляції активно скорочуються, швидкість виходу яйцеклітини підвищується, а сперматозоїди втрачають свою життєздатність. Це обумовлено тим, що маткова спіраль створює для них несприятливе середовище. В аптеках також представлені внутрішньоматкові спіралі з гормональним компонентом в складі. Зазвичай їм є прогестерон.

Внутрішньоматкове засіб не забезпечує захистом від венеричних захворювань. Спіраль може провокувати жіночі хвороби, оскільки після її установки шийка матки злегка відкривається. Крім того, дане контрацептивний засіб підвищує ймовірність настання позаматкової вагітності, розвитку кісти і ерозії.

Уколи
Гормональні ін’єкції за дією схожі з гормональними таблетками. Препарат для уколу підбирає тільки гінеколог. На відміну від таблеток, які потрібно приймати щодня, ін’єкції ставлять 1 раз в 30-60 днів.

Мінусом даного методу є те, що він показаний народжували жінки і тим, хто найближчим часом не планує народжувати. При появі побічних дій скасовувати уколи не можна, необхідно пройти повний курс. Якщо призначений лікарем медикамент не підходить, доведеться деякий час миритися з побічними ефектами.

При використанні гормональних ін’єкцій необхідно проходити гінекологічне обстеження 2-3 рази на рік.

Пластир
Зручне протизаплідний засіб нового покоління на основі гормонів. Жінці досить наклеїти його на живіт, лопатку, сідниці або плече. На місяць зазвичай вистачає 3 гормональних пластирів, оскільки 7 днів з циклу займає менструація (в цей період необхідність в пластирі відсутня).

Пластир

До складу пластиру входять гормони, які при попаданні в кров гальмують дозрівання яйцеклітини, створюють в шийці матки таке середовище, яку не здатний подолати жоден сперматозоїд. Також перевагами пластиру вважається те, що він нормалізує цикл, усуває хворобливість при місячних, бореться з надмірними кровотечами і навіть покращує стан шкіри, якщо на ній є прищі і плями.

Утримання
Якщо статеві контакти з чоловіком відсутні, то венеричні хвороби і зачаття жінці не загрожують. Такий метод вважається найефективнішим, проте далеко не всі готові до стриманості, оскільки, відчувши хоча бути один раз задоволення під час інтимної близькості, людина не хоче зупинятися і забувати ці відчуття.

Висока температура
Знизити активність сперматозоїдів допоможе висока температура тіла. Для цього в Стародавньому Сході чоловік перед пристрасною вночі сидів над відром з окропом. Підвищення температури в області мошонки призводить до того, що сперматозоїди виробляються в меншій кількості.

Висновок – відвідайте з партнером сауну перед бурхливої ​​ночі. Однак гарантії захисту від вагітності метод, звичайно, не дає.

Поєднання методів
Якщо раптом ви забули випити гормональний препарат, можна скористатися іншим методом контрацепції, наприклад, вагінальної свічкою. Якщо ви скептично ставитеся тільки до одного методу контрацепції, наприклад, до високої температури тіла, поєднуйте його з жіночими презервативами. Використання декількох методів істотно знижує ймовірність настання зачаття.

Гравітація
Ризик незапланованого зачаття знижується, якщо скористатися законом гравітації. Після сім’явиверження сперма потече вниз, якщо жінка буде на чоловікові зверху. Однак поза наїзниці не завжди рятує від зачаття. Нерідко сили сім’явиверження вистачає досить для того, щоб сперматозоїди проникли у внутрішні статеві органи партнерки.

Зачаття вдасться уникнути, якщо ви будете практикувати оральний або анальний секс.

Гормональні препарати
Один з актуальних і надійних методів захисту від небажаного зачаття. Його суть полягає в придушенні овуляції. Протизаплідні таблетки впливають на вироблення гормонів, підвищуючи густоту слизової оболонки матки, заважаючи сперматозоїдам переміщатися по ній.

В даний час на полицях аптек представлені гормональні засоби, максимально наближені до природних. Вони можуть привести до мінімуму побічних дій. Гінеколог при обстеженні визначить рівень ваших гормонів і призначить оптимальний протизаплідний препарат.

Приймайте призначений медикамент щодня строго в певний час.

Деякі представниці прекрасної статі бояться використовувати гормональні препарати, посилаючись на невдалий досвід. За їх словами, після прийому протизаплідних таблеток, у них сильно збільшилася вага і стали хворобливими місячні. Мабуть, цим жінкам некомпетентний лікар невірно вибрав препарат.

До переваг гормональних засобів гінекологи відносять нормалізацію менструального циклу, поліпшення роботи гормональної системи. Мінус препаратів – відсутність захисту від венеричних захворювань. Рекомендую керуватися даними способом виключно з перевіреними чоловіками.

Екстрений
У житті іноді трапляються непередбачувані ситуації, коли жінка знає, що сталося дозрівання яйцеклітини, а незахищений статевий контакт вже відбувся. Тоді уникнути вагітності допоможе екстрена контрацепція. Важливо при цьому враховувати час. Чим раніше буде випита спеціальна таблетка, тим вище шанс запобігти зачаття. Якщо після незахищеного статевого контакту пройшло менше 3 діб, то спокійно можна прийняти медикамент, якщо більше 3 діб, то прийом виявиться марним.

Імплантати
Діють нарівні з таблетками і уколами, але встановлюють їх на тривалий проміжок часу – рік і більше. До недоліків імплантатів відносять відсутність захисту від статевих інфекцій і те, що від них не можна моментально відмовитися.

Презервативи для жінок
Незаплановане зачаття не настане, якщо представниці прекрасної статі будуть використовувати жіночі презервативи. Їх випускають з латексу і силікону, в формі кілець, чашок, ковпачків.

Презервативи для жінок

У перший раз жінка може випробувати легкий дискомфорт в застосуванні. Але поступово з’являється вправність. Важливо перед використанням проконсультуватися у гінеколога. Лікар допоможе підібрати розмір презерватива і пояснить, як правильно його застосовувати. Жіночі презервативи запобігають вагітність під час дозрівання яйцеклітини.

Класичний розмір жіночого презерватива – 15-20 см в глибину і 8 см в діаметрі.

Сперміциди
Спермицидами називають речовини, які зменшують життєздатність сперматозоїдів і погіршують їх рухливість. Вони містяться в кремах, змащеннях і гелях. Досить нанести такий засіб на стінки піхви або на статевий член. Перед застосуванням рекомендую уважно вивчити інструкцію.

Висновок
У статті ми розібрали, як займатися сексом, щоб уникнути вагітності, розглянули способи для дівчат і жінок, з гормонами і без гормонів. А яким із засобів контрацепції віддаєте перевагу ви? Поділіться своєю думкою про найефективніший метод в коментарях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *