Що таке мастурбація: які є види, у чому користь і шкода самозадоволення

Вітаю вас, дорогі читачі! Тема, яку ми сьогодні розглянемо, досить суперечлива. Навколо мастурбації існує багато суперечок з приводу того, чи шкідлива вона або, навпаки, приносить організму користь. Одні вчені схиляються до того, що це природний процес, а інші вважають його патологічним захворюванням, яке необхідно лікувати. Давайте розберемося, що таке мастурбація, як можна займатися онанізмом, в чому користь і шкода для людини, а також чи можна займатися цим часто.

Мастурбація, або онанізм – це форма отримання сексуального задоволення за рахунок самостійної стимуляції статевих органів руками, сторонніми предметами або в результаті еротичних фантазій. Це явище спостерігається як серед чоловіків, так і серед жінок.

Види мастурбації
Виділяють наступні види мастурбації:
1. жіноча;
2. чоловіча;
3. спільна.

Жіноча
Перш ніж приступити до вивчення жіночої мастурбації, розберемо види оргазму, які бувають у представниць прекрасної половини людства. В основному оргазм у жінок буває 2 видів:
1. Кліторальний. Цей вид оргазму досягається за рахунок стимуляції клітора – зовнішнього статевого органу, розташованого в місці зрощення малих статевих губ. Статистика показує, що кліторальний оргазм відчувають 60% жінок.
2. Вагінальний. Це вид оргазму, який досягається за рахунок впливу на точку G, що знаходиться в піхві. Всього лише 20% жінок вміють відчувати вагінальний оргазм. Як бачите, досягти клиторального оргазму жінці простіше, ніж вагінального. Однак під час статевого акту клітор не задіяне, тому необхідно стимулювати його пальцями, щоб досягти піку насолоди. А це вже є одним із способів мастурбації.

Маструбація

У жіночій мастурбації виділяють наступні способи самозадоволення:

1. Ручний. Найбільш поширений спосіб мастурбації серед жінок. Зазвичай жінка одним, двома або трьома пальцями пестить свій клітор і малі статеві губи, здійснюючи кругові погладжування або руху вгору і вниз. Найчастіше ці дії поєднуються, щоб швидше досягти потрібного ефекту.
2. Водний. Популярний серед жіночої половини людства спосіб досягнення оргазму за допомогою водного струменя, спрямованої на зону статевих органів. Струмінь води під напором впливає на клітор і вульву, стимулюючи їх і викликаючи сексуальне збудження, яке закінчується яскравим оргазмом. Зручніше і простіше всього використовувати цей метод під душем. Жінка може регулювати силу напору, напрямок струменя і режими подачі води.
3. Із застосуванням вібратора. У секс-шопах продається багато пристосувань, які допомагають жінці досягти оргазму. Найпоширеніший – це вібратор. Вони бувають різних видів і розмірів, з різною інтенсивністю і швидкістю обертання. Правильно вибрати вібратор – це ціла наука. Адже він повинен допомогти своїй власниці дістатися до піку екстазу.

Залежно від способу і мети жіночої мастурбації виділяють наступні види:

1. дезадаптивной;
2. адаптивна.

Дезадаптивной мастурбація спрямована виключно на отримання насолоди і досягається шляхом стимулювання клітора рукою, струменем води, стисканням стегон.

Адаптивна мастурбація більше схожа на природний статевий акт і здійснюється за допомогою фалоімітатори. Вона розвиває здатність отримувати оргазм під час сексу з чоловіком.

Тому якщо дівчина мастурбує правильно, то вона не тільки отримує задоволення, але і пізнає своє тіло, знаходить ерогенні точки, розкриває свою сексуальність. Згодом, при статевому акті з чоловіком їй вже простіше досягти оргазму і навіть випробувати найпотужніший за своїми відчуттями струменевий оргазм – сквірт.

Чоловіча
Хлопцям тема онанізму знайома з підліткового віку, коли відбувається різка зміна гормонального фону.

Найчастіше чоловіки збуджують статевий орган рукою.
Але в магазинах інтимних товарів є великий вибір різних пристосувань, які підходять для домашнього самозадоволення. Зокрема гумові ляльки, компактні вагіни. Також представлений великий вибір лубрикантів для зменшення сили тертя під час акту онанізму. Дуже важливо використовувати мастило для правильної мастурбації у хлопців.

Чоловіча

Спільна
Суть обопільною мастурбації в тому, що 2 людини доставляють один одному задоволення непрямим сексуальним контактом.

Деякі пари практикують взаємну мастурбацію по скайпу, коли знаходяться далеко один від одного. Вони одночасно мастурбують на камеру, отримуючи задоволення як від справжнього повноцінного сексу.

Причини онанізму
Перш ніж говорити про шкоду онанізму, необхідно розібратися в причинах цього явища, чому людина цим займається. Виділяють 3 основні причини мастурбації:

1. Рефлекторна. Це форма неусвідомлюваного онанізму. Виникає, якщо у людини є такі хворобливі і дискомфортні стану, які викликають свербіння і прилив крові до статевих органів. Це призводить до підвищеної статевої збудливості. До таких хвороб відносяться глисти, гострики, запалення крайньої плоті, попрілості в разі тривалої відсутності гігієни статевих органів. Сюди ж можна віднести випадки, коли діти роблять це просто з цікавості.

2. Свідома. При цій формі онанізму людина усвідомлено мастурбує, щоб випробувати задоволення. Відбувається це в разі відсутності постійного статевого партнера, до вступу в шлюб або вже в шлюбі, але коли один з подружжя відлучається на тривалий термін.

3. Психопатологічна. При цій формі онанізму людина мастурбує дуже часто і не в змозі позбутися від цієї звички без спеціального лікування.
Наслідки онанізму сильно залежать від причини його виникнення. А оскільки причин багато, то і ставлення до мастурбації у різних фахівців відрізняється.

Користь і шкода онанізму
Ставлення медиків і вчених до мастурбації досить суперечливо. Хтось заявляє про її позитивні властивості. Інші вважають її згубною звичкою, від якої шкоди більше, ніж користі. Давайте розглянемо позитивні і негативні сторони мастурбації. Для жіночого організму користь самозадоволення полягає в наступному:

1. під час досягнення оргазму відбувається вироблення серотоніну – гормону щастя, що призводить до поліпшення настрою;
2. мастурбація є простим і доступним способом зняття розумового і фізичного напруження;
3. дозволяє жінці швидше досягти оргазму під час сексу з чоловіком, так як вона може підказати, які точки варто активно стимулювати;
4. під час оргазму спостерігається болезаспокійливий ефект;
5. відбувається тренування тазових м’язів;
6. при регулярній практиці у жінки проходить передменструальний синдром, вона практично не відчуває больових спазмів під час менструації.

Негативні наслідки мастурбації для жінок можуть бути виражені в наступному:

1. Виникнення запальних процесів у піхві і області статевих губ через недостатні гігієнічних процедур або їх відсутності. Зокрема, недостатньо ретельна обробка вібратора або напрямок струменя води безпосередньо в піхву під час мастурбації в душі.
2. Проблеми під час сексу з чоловіком, пов’язані з неможливістю досягти оргазму, так як жінка вже звикла до певних дій, які допомагають їй досягти екстазу. Про шкоду жіночої мастурбації практично нічого не говориться. Деякі сексологи навіть рекомендують цим займатися, але не дуже часто. А ось у чоловіків справа йде інакше.

Для чоловічого організму мастурбація корисна тим, що:

1. допомагає зняти стрес і сексуальне напруга при відсутності статевого партнера;
2. у чоловіків після 40 сім’явиверження до 3 разів на тиждень знижує ризик раку передміхурової залози.

Що буде, якщо часто мастурбувати
Мастурбація ні в якій мірі не є заміною традиційного статевого акту між чоловіком і жінкою. Вона дуже небезпечна для людини, який робить це часто.

Мастурбація є доступним і простим способом отримання сексуального задоволення. І в цьому її головний недолік. Людина, яка звикла отримувати “бажане” в будь-який момент часу, в майбутньому може виявитися нездатним до побудови нормальних відносин і вступу в шлюб. Онанист адже не звик рахуватися з почуттями іншої людини.

Сильна залежність від мастурбації призводить до того, що людина перестає сприймати протилежну стать як сексуального об’єкта. Відбувається втрата статевого потягу. А також нездатність випробувати оргазм при фізіологічному статевому акті.

Для чоловічого організму часта мастурбація небезпечна тим, що:

1. виникають раптові передчасні еякуляції;
2. з’являється порушення ерекції;
3. втрата чутливості головки статевого члена, в результаті чого чоловік перестає відчувати будь-які відчуття під час сексу;
4. виникає набряклість пеніса, що супроводжується сильними болями при сечовипусканні.

Чоловік

І у чоловіків, і у жінок, які часто мастурбують, відбувається виснаження нервової системи. Вони постійно перебувають у пригніченому стані. У них виникають часті головні болі, а також може розвинутися невроз. Тому не раджу вам зловживати цим заняттям.

Висновок
Мастурбація є простим і доступним способом самозадоволення. Це явище зустрічається як серед жінок, так і серед чоловіків. Але шкоди від неї більше, ніж користі. Особливо небезпечні негативні наслідки при частих актах онанізму. Або ви з цим не згодні? Поділіться своєю думкою в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *