У США хочуть будувати автомобільні дороги з сонячних батарей

Американська фірма Solar Roadways (штат Айдахо) працює над створенням дорожнього покриття з сонячних батарей.

Зовні вони схожі на товсте скло, а їх поверхня нагадує звичайний асфальт. Такі сонячні панелі дуже міцні – вони без проблем витримують вагу далекобійної «фури». Розмітка виконана вбудованими в панелі світлодіодними ліхтарями.

Крім того, в це дорожнє покриття вмонтовані нагрівальні елементи, які отримують енергію від самих панелей. Вони розтоплюють сніг і лід, підтримуючи дорогу в сухому стані.

За словами фахівців з Solar Roadways, розроблена ними технологія має великий потенціал. Зараз близько 0,5% земної поверхні зайнято автомобільними дорогами. Це дуже велика площа, яка використовується тільки для руху машин, але ж вона може приносити набагато більше користі.

Таке дорожнє покриття, наприклад, можна використовувати для вуличного освітлення, а також для бездротового заряджання електромобілів. Перше може принести особливий ефект, так як «сонячними» можна зробити тротуари, парковки і велосипедні доріжки, а не тільки смуги для руху машин.

До слова, кілька років тому вже проводився експеримент – встановлювалася подібна велосипедна доріжка під назвою SolaRoad – в селищі Krommenie в 25 км від Амстердама (Нідерланди). 70-метрова доріжка з модулями 2.5 на 3.5 метра за півроку виробила 3000 кВт * год. У США і Франції за подібною технологією намагалися робити і тестові ділянки автомобільних трас.

Всі проекти були оцінені як успішні – так що далі ініціатори подібних проектів отримали тільки одну задачу: придумати міцні і підходять за всіма параметрами сонячні панелі, які, з одного боку, будуть витримувати вагу автомобілів і всі можливі дії, з іншого – в результаті їх установка стане реально економічно вигідною.

До теперішнього часу, за твердженням ініціаторів Solar Roadways, вже можна говорити про те, що подібне дорожнє покриття стало вже не фантастикою, а цілком здійсненною реальністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *