Перший російський електромобіль Zetta з’явиться на початку 2020 року: ціна і подробиці

На початку наступного року може стартувати серійне виробництво першого російського електромобіля Zetta. ЗМІ повідомляють з посиланням на главу Мінпромторгу Дениса Мантурова, що в даний час закінчується сертифікація моделі.

Раніше повідомлялося про те, що виробництво Zetta може початися вже в грудні 2019 року. “Фішка” цієї моделі в декілька нестандартному підході – електродвигуни розміщені прямо в колесах, що економить місце і дозволяє говорити про більш високоу енергоефективність – у порівнянні зі стандартним розміщенням електродвигунів.

Відомо, що Zetta буде випускатися на заводі в Тольятті і стане доступна для покупки в декількох комплектаціях. У свою чергу, ці версії електромобіля отримають різний тип приводу і акумулятори різної ємності, але єдину типову силову установку потужністю в 98 л.с. (72,4 кВт) при максимальному моменті, що крутить в 800 Нм.

Відповідно, і відстань, яку електромобіль зможе подолати без підзарядки, буде різним – від 200 до 560 км. Базова ціна – по всій видимості, на самий “недальнохідний” Zetta – складе близько 450 тисяч рублів.

Скромних можливостей новинки – максимальна швидкість 120 км / год, багажник на 180 літрів і довжина всього близько 3 метрів – проте вистачить для більшості стандартних потреб, що пред’являються до Сітікарів.

Інше питання, яку нішу ринку займе новинка і чи зможе вона стати масовою. Виробник повідомляв про плани з продажу 10-15 тисяч примірників Zetta в рік. Правда, розрахунок йде в більшій мірі на експорт – все ж висока затребуваність таких електрокарів в російський умовах викликає сумніви, хоча машини такого типу просуває навіть влада. Так в Москві нещодавно було вирішено скасувати транспортний податок для електромобілів.

До речі, перший вітчизняний електрокар буде майже повністю складатися з деталей вітчизняного виробництва. Тільки акумуляторна батарея, вартість якої, до речі, становить майже 50% від ціни електромобіля, буде поставлятися з Китаю. Можливо, якщо Zetta і правда стане затребуваною, можна буде довести локалізацію до 100%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *