Наша відповідь: в Пензі придумали, як зробити безпілотним звичайний автомобіль з ДВЗ

Наша відповідь: в Пензі придумали, як зробити безпілотним звичайний автомобіль з ДВЗ

Вчені та аспіранти Пензенського державного університету (ПГУ) розробляють автономну систему управління, яку можна встановити на будь який сучасний автомобіль з ДВЗ. Поки створена тільки математична модель, але вона вже показала перспективність цього проекту.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на аспіранта ПГУ Артема Нікуліна. Він розповів, що створюєма в Пензі технологія має на увазі установку сервоприводів на рульовий механізм, гальма, трансмісію і дросельну заслінку мотора.

Управляти сервоприводами буде електронний блок, який одержує інформацію про дорожню обстановку з мініатюрних радарів і телекамер, встановлених по периметру кузова автомобіля.

Власне основна “фішка” проекту у тому, що якщо таке рішення буде розроблено, то його можна буде використовувати з уже існуючими звичайними автомобілями. Мова, мабуть, може йти про такий “коробковий” продукт, який може стати цікавим будь-якому автовласникові.

Крім можливості “відпочивати” під час поїздки такий тюнінг автомобіля може бути цікавий і з інших точок зору. Скажімо, система автоматичного управління дозволить істотно економити витрати палива – через відсутність людського фактора, тобто, по всій видимості, різного роду “смикань” на дорозі.

Тут можна говорити і на модну екологічну тему – оскільки менша витрата палив має на увазі і менше шкідливих викидів. У найближчих планах розробників – випробування системи. Для тесту вирішено взяти малолітражний хетчбек однієї з популярних марок. Там-то і буде видно, як це все працює в реальності.

Сам Артем Нікулін пояснює, що сьогодні в більшості випадків безпілотні авто розробляються на базі електромобілів. По суті це простіше – необхідні тільки електродвигун і блок управління. У випадку з ДВС все складніше – як раз тому що потрібно встановлювати сервоприводи на кожну систему.

Крім того, створюваний в Пензі автопілот зможе самостійно будувати маршрут по заданих GPS-координат точок відправлення і прибуття. Він також буде здатний ідентифікувати перешкоди на дорозі і об’їжджати їх, загалом в якомусь сенсі стане більш інтелектуальним.

І тут автори проекту знову протиставляють свою ідею вже існуючим розробкам. За словами Нікуліна, зараз “безпілотники” вміють пересуватися тільки по чітко заданому маршруту, на якому визначені всі основні координати


Write a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *