Наша відповідь: в Пензі придумали, як зробити безпілотним звичайний автомобіль з ДВЗ

Вчені та аспіранти Пензенського державного університету (ПГУ) розробляють автономну систему управління, яку можна встановити на будь який сучасний автомобіль з ДВЗ. Поки створена тільки математична модель, але вона вже показала перспективність цього проекту.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на аспіранта ПГУ Артема Нікуліна. Він розповів, що створюєма в Пензі технологія має на увазі установку сервоприводів на рульовий механізм, гальма, трансмісію і дросельну заслінку мотора.

Управляти сервоприводами буде електронний блок, який одержує інформацію про дорожню обстановку з мініатюрних радарів і телекамер, встановлених по периметру кузова автомобіля.

Власне основна “фішка” проекту у тому, що якщо таке рішення буде розроблено, то його можна буде використовувати з уже існуючими звичайними автомобілями. Мова, мабуть, може йти про такий “коробковий” продукт, який може стати цікавим будь-якому автовласникові.

Крім можливості “відпочивати” під час поїздки такий тюнінг автомобіля може бути цікавий і з інших точок зору. Скажімо, система автоматичного управління дозволить істотно економити витрати палива – через відсутність людського фактора, тобто, по всій видимості, різного роду “смикань” на дорозі.

Тут можна говорити і на модну екологічну тему – оскільки менша витрата палив має на увазі і менше шкідливих викидів. У найближчих планах розробників – випробування системи. Для тесту вирішено взяти малолітражний хетчбек однієї з популярних марок. Там-то і буде видно, як це все працює в реальності.

Сам Артем Нікулін пояснює, що сьогодні в більшості випадків безпілотні авто розробляються на базі електромобілів. По суті це простіше – необхідні тільки електродвигун і блок управління. У випадку з ДВС все складніше – як раз тому що потрібно встановлювати сервоприводи на кожну систему.

Крім того, створюваний в Пензі автопілот зможе самостійно будувати маршрут по заданих GPS-координат точок відправлення і прибуття. Він також буде здатний ідентифікувати перешкоди на дорозі і об’їжджати їх, загалом в якомусь сенсі стане більш інтелектуальним.

І тут автори проекту знову протиставляють свою ідею вже існуючим розробкам. За словами Нікуліна, зараз “безпілотники” вміють пересуватися тільки по чітко заданому маршруту, на якому визначені всі основні координати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *